Промени в разписанията на няколко влака минаващи през Пловдив

От 16-ти април (петък) се въвеждат постоянни промени в разписанията на няколко влака на „Български държавни железници” ЕАД, които преминават през района на град Пловдив. Промените в графика за движение на тези влакове се налагат във връзка с технологична необходимост.

Влаковете, които ще се движат с променени разписания, са следните:
• бързият влак № 8632 от Варна за Пловдив, който заминава в 15:10 ч., ще се движи по обичайния си график до гара Нова Загора. От Нова Загора влакът ще заминава със 17 минути по-късно, т.е в 18:55 ч. От всички гари, разположени в участъка между Стара Загора и Пловдив, този влак ще тръгва с 17 до 42 минути по-късно. В Пловдив композицията ще пристига в 21:27 ч.;
• бързият влак № 8661 от Карнобат за Бургас, който обичайно заминава в 17:10 ч., вече ще тръгва в 17:26 ч., т.е. с 16 минути по-късно от редовното си разписание. Влакът ще пристига в Бургас в 18:11 ч.;
• пътническият влак № 80112 от Стара Загора за Пловдив, който обичайно тръгва в 16:45 ч., вече ще заминава с 17 минути по-рано от редовния си график, т.е. в 16:28 ч.;
• пътническият влак № 80101 от Пловдив за Ямбол, който заминава в 17:05 ч., ще пътува по редовното си разписание до гара Черна гора. От гара Черна гора влакът ще заминава в 17:57 ч., т.е. с 3 минути по-рано. От всички гари и спирки, разположени в участъка между Черна гора и Стара Загора, този влак ще заминава с 3 до 1 минути по-рано, след което ще продължи да се движи по обичайния си график;
• пътническият влак № 10113 от София за Пловдив, който заминава в 14:10 ч., ще се движи по обичайното си разписание до спирка Немирово. От спирка Немирово влакът ще заминава с 1 минута по-рано, т.е. в 16:21 ч. От всички останали гари и спирки по своя маршрут този влак ще тръгва с 2 до 10 минути по-рано. Влакът ще пристига в Пловдив в 16:53 ч.;
• пътническият влак № 10254 от Пловдив за Костенец, който обичайно заминава от Пловдив в 21:00 ч., вече ще тръгва в 21:35 ч., т.е. с 35 минути по-късно от редовния си график;
• крайградският пътнически влак № 19233 от Пловдив за Асеновград, който обичайно тръгва в 21:30 ч., вече ще заминава от гара Пловдив в 21:45 ч., т.е. с 15 минути по-късно;
• крайградският пътнически влак № 19234 от Асеновград за Пловдив, който обичайно заминава в 22:00 ч., вече ще тръгва от гара Асеновград в 22:17 ч., т.е. с 17 минути по-късно.;
• крайградският пътнически влак № 80225 от Ямбол за Карнобат, който обичайно тръгва в 16:15 ч., вече ще заминава от Ямбол със 7 минути по-късно, т.е. в 16:22 ч.